Крайова команда УНСО Буковини продовжує навчати молодь.

Крайова команда УНСО Буковини продовжує навчати молодь.

Субота, 14 жовтня 2017, 02:15

Нещодавно, в рамках відзначення свята Покрови Пресвятої Богородиці і Дня захисника України, Крайова команда УНСО Буковини провела урок військово-патріотичного виховання для старшокласників Великокучурівської ЗОШ.

Інструктори унсовці продемонстрували макети стрілецького озброєння різних калібрів, що застосовується на сході України. Окремо дітей навчали правилам поводження з мінно-вибуховими засобами, що є дуже актуальним в сільській місцевості, адже під час польових робіт, нерідко знаходять відголоси минулих війн. Також акцентували увагу  на засобах індивідуального захисту правильному використанні бронежилетів, касок та протигазів.

"Ми почали зі вступного слова, в якому зробили наголос на те, як раніше відзначався цей день і чому саме на Покрови. Ми розповіли дітям, як колись майже пошепки співали гімн під червоно-чорними стягами, бо влада не хотіла визнавати УПА, і не визнавала прапорів націоналістів. Тому, ця дата для нас дуже визначна, адже визнання цього дня - це пам'ять та шана героям, які раніше боролись за свободу, це вдячність повстанцям за їх мужність та сміливість." - зазначила інструктор з тактичної медицини Ольга Кобевко.

Насправді, діти повинні знати історію цього дня - як відзначалась Покрова раніше, адже вони повинні розуміти, що цю дату визначили Днем захисника України лише після пролитої крові на Донбасі. Такі приклади повинні навчити молоде покоління шанувати подвиги героїв і минулого, і сучасності.

"Окремо, на таких вишкільних заняттях, ми демонструємо окрім зброї і засоби особистого захисту, адже не всім бути снайперами! - розказує друг Джміль, який є інструктором УНСО - Сьогодні серед дітей був особливий хлопчик, у якого є порушення зору. Ми розумієм, що бійцем він не стане, але окремо, ми його навчили, як на дотик правильно одягнути протигаз швидко і правильно. Сподіваємось, що це йому в житті не знадобиться, але хоч мінімальні навики повинні бути. "

У підсумку, можна сказати, що день видався чудовий, адже наснага цих учнів дала багато позитиву.

УНСО і надалі працюватиме з юнацтвом. Інструктори власним прикладом показують, як важливо знати елементарні правила в військових умовах, як максимально захистити своє життя, як вірно надати медичну допомогу пораненим. Такі заняття не тільки заохочують молодь до самовдосконалення, але й вчать гідно захищати свій народ та власну країну.

УНСО завжди поруч!

Інфоцентр УНСО