«Друга світова: від війни до війни»

«Друга світова: від війни до війни»

Понеділок, 11 травня 2015, 12:45

Валерій Бобрович, полковник "Устим", взяв участь у телемарафоні «Друга світова: від війни до війни» – 8 травня на телеканалі  ZIK.

Герой-націоналіст, полковник УНСО, був запрошений до студії Вахтанга Кіпіані розповісти про  допомогу у війні з кремлівськими окупантами у Чечні у далеких, як на сьогоднійшній день, 90-х, порівнявши ті події з реаліями сьогоднішньої "гібридної" війни.

Радянська пропаганда в армії забороняла військовим ідентифікувати себе, як українців чи білорусів. Лише за бажання говорити рідною мовою заводилися справи.

Про це і розповівав у деталях начальник головного Штабу УНСО  Валерій Бобрович, який мав досвід служби у воєнно-морському флоті СРСР, у прямому ефірі телемарафону «Друга світова: від війни до війни» на телеканалі ZIK.  

«Під час служби на флоті я особисто мав конфлікти із нашим комполітами, – навів приклад роботи пропагандистів на флоті Валерій Бобрович. ­– Якось мене викликали і сказали, що «я розвожу мазеповщину», бо розмовляю з моряками українською мовою. Я відповів, що я – українець і мої матроси – також українці, тому розмовляємо рідною мовою. Мені ж відповіли: «У нас нет украинцев. Мы – русский флот». Зауважте, навіть не радянський, а російський».

Щоб уникнути подальшого тиску, вже незабаром після цієї розмови Валерій Бобрович змушений був покинути військово-морський флот.

«На мене завели цілу кіпу «паперів», тому я перейшов у торговий флот», – додав полковник Устим.

Джерело