Крайова команда УНСО Буковини провела начвання з тактичної медицини для бійців 80-ї бригади
На запрошення командира 80-ї бригади крайова команда УНСО Буковини провела для бійців бригади заняття з тактичної медицини. Протягом дня був проведений теоретичний курс з практичною частиною по наданню першої медичної допомоги в умовах бою.
«Ми не вперше проводимо такі заняття, але дуже радує, що тепер командири самі шукають інструкторів для навчання свого особового складу. Тобто це означає, що в першу чергу, командування думає за безпеку життя бійців» - розповідає волонтер Ольга Кобевко.
Погода цього дня зашкодила проведенню занять в польових умовах, тому заняття довелось проводити в актовому залі, але це не завадило навчити хлопців принципам тактичної медицини. Під час занять використовувались як наочні приклади та медичні засоби, так і медіа-демонстрації.
Окремо увага приділялась складу та навикам використання індивідуальної аптечки, само- та взаємо- допомозі в умовах ведення бою. На сьогодні вже затверджений склад ІА (індивідуальної аптечки) для бійців ЗСУ, тому тепер можна чітко розуміти, що повинно входити в комплектацію, а ще 2 роки тому, індивідуальні аптечки укладались волонтерами, виходячи з наявних медичних засобів та можливостей.
«Взагалі, ми опирались лише на власний досвід. Адже нинішня війна - гібридна. Україна не була готова до неї, тому принципи надання допомоги здебільшого викладались медиками без військового досвіду, і опирались на цивільну базу. Це призвело до великої кількості протиріч серед військових, адже різні формування проводили навчання за різними методиками, таким чином по злагодженості в умовах війни, у нас виникали проблеми. Цивільна медицина значно відрізняється від тактичної військової, - пояснює інструктор Ольга Кобевко. - Ось наприклад, медики навчали правильно виконувати штучну вентиляцію легень та непрямий масаж серця. Так це дуже корисно знати, але й треба пам'ятати, що в "червоній зоні", тобто зоні безпосереднього вогню, це робити заборонено, адже ми наражаєм на небезпеку обох бійців. І таких прикладів чимало. Тому, викладаючи курс першої медичної допомоги, ми завжди опираємось лише на власний досвід, отриманий за ці 3 роки в зоні АТО. Ми чітко поділяємо бійців за спеціалізацією, щоб вони досконало вивчили те, що можуть зробити, щоб зберегти своє життя та життя побратимів, під час бойових дій».
Тактична медицина для бійців, що готуються виїжджати в зону АТО - є однією з важливих дисциплін, в якій знання елементарних правил може зберегти життя. Саме тому командування всіх підрозділів повинні організовувати такі навчання, і старатися робити їх якомога більш наближеними до реалій сьогодення в Україні.
УНСО завжди готові ділитись своїми знаннями. Навчання і вишколи проводяться інструкторами, опираючись на знання та досвід, отриманий на війні.
УНСО завжди поруч!
Інфоцентр УНСО
- 2032 перегляди