МЗС України вимагає припинити правове свавілля щодо Карпюка і Клиха

МЗС України вимагає припинити правове свавілля щодо Карпюка і Клиха

Середа, 6 квітня 2016, 10:30

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з продовженням незаконного утримання громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха і систематичним порушенням їхніх прав, повідомляє сайт МЗС України.

Унаслідок протиправних дій представників правоохоронних органів Російської Федерації та Верховного суду Чеченської Республіки громадяни України фактично позбавлені права на захист.

Усі докази непричетності М.Карпюка та С.Клиха до інкримінованих їм злочинів безпідставно відхиляються судом. Російська влада продовжує чинити тиск на свідків, сторону захисту та незаконно утримуваних громадян України.

"Особливе занепокоєння української сторони викликає порушення ще однієї кримінальної справи проти С.Клиха у зв’язку з так званою “образою суду”. Розглядаємо це як додаткове підтвердження прагнення посилити тиск на С.Клиха, засудити його до максимально суворого покарання" - говориться в коментарі.

Усвідомлюючи очевидний виключно політично мотивований і замовний характер цього судового фарсу, подальше провадження якого залежить виключно від рішень російського керівництва, вимагаємо від російської сторони негайно припинити психологічне знущання та правове свавілля проти громадян України – політичних в’язнів Російської Федерації і забезпечити неухильне дотримання їхніх законних прав,  - йдеться на сайті МЗС України.