Новини Львівщини. В Івано-Франківську обговорили, якою стала Україна після Майдану.

Новини Львівщини. В Івано-Франківську обговорили, якою стала Україна після Майдану.

Середа, 19 листопада 2014, 00:00

Днями в Івано-Франківську обговорили, що змінилося за рік в країні після Майдану. Обговорення приурочено до річниці Революції Гідності, тому отримало назву "Україна; рік після".

За столом зібралися представники Донбасу, а також експерти-аналітики з країн Європи. Завданням зустрічі стало зробити глибокий аналіз економічних, політичних, соціальних та військових зміни, які відбулися в державі. "Ми не маємо на меті оцінювати те, що відбулося в країні. Ми зробимо експертну аналітику", - зазначив голова громадської організації «Поклик Нації» Тарас Боднар.

Однією з негативних змін, які відбулися за рік експеназивають збільшення міграції українців в Польщу. Йдеться як про тих, хто попросив в республіки статусу біженця, так і про тих, хто на звичайній візі виїхали туди, щоб сховатися від вливів війни.

"Коли мої польські колеги питають мене, що ми отримали після революції, то мені соромно зізнатися, що я не можу відповісти на це запитання. Ми отримали АТО, втратили Крим, колосально впав долар. Ми не рухаємося в сторону Заходу, у нас немає жодного безвізового режиму, передвиборчі обіцянки - не виконані", - підсумував експерт у справах Східної Європи Олександр Сокирко.

Позитивними післяреволюціною зміною називають те, що в Україні сформувалася єдина нація.

"Ще рік назад ми не уявляли, що Одеса і Харків стануть українськими. Консолідація нації є головним здобутком Революції Гідності. Але нас є проблема нової політичної генерації, яка б несла відповідальність за свої дії", - переконаний представник УНСО Ярослав Свелеба.

Згодом ці ж питання експерти обговорили у Львові, а наступного тижня такі ж зустрічі відбудуться у Тернополі, Рівному та Луцьку. А останньою зупинкою стане круглий стіл у Києві

Оригінали інформаційних повідомлень за результатами круглого столу розміщено за посиланнями: ТРК "Львів", Інформаційний портал Львівщини "Стик. На стику новин", Агенція новин Фirtka.if.ua.