Росія навмисне затягує розгляд справи Карпюка та Клиха

Росія навмисне затягує розгляд справи Карпюка та Клиха

Понеділок, 14 березня 2016, 11:15

Прес-секретар Верховного суду Чеченської республіки Індарбек Каімов заявив, що «суд перенесли на невизначений термін через хворобу судді».

Сьогодні,  14 березня у Грозному мало відбутись чергове засідання, на яке приїхали рідні брати Миколи Карпюка, двоюрідний брат та 72-річна мати Станіслава Клиха, українська правозахисниця Марія Томак. 

Свідки захисту у супроводі українського консула сподівалися виступити на запланованих сьогодні та завтра засіданнях суду. 

Адвокати Докка Іцлаєв та Марина Дубровіна піддають сумнівам раптову хворобу судді. Вони пов'язують перенесення розгляду справу на невизначений термін у зв'язку з небажанням судді допитувати свідків захисту.  

"Они перенесли, потому что свидетели приехали, журналисты", - каже Марина      Дубровіна. 

Адвокатам вдалось поспілкуватися з представниками суду. Як з'ясувалось, судді Вахіду Ісмайлову виписаний лікарняний на місяць. Докка Іцлаев каже, що тепер не ясно, на коли буде призначено засідання.

Останнє засідання відбулось 10 березня. Саме на цьому засіданні суддя відмовив у проведенні допитів місцевими слідчими свідків на території Україні і запропонував адвокатам запросити їх до Чечні на наступне засідання. 

Нагадаємо, що раніше суд Чечні продовжив запобіжний захід Карпюку та Клиху до 27 травня.

Інформаційний центр УНСО