Самооборони Вінничини: "В єдності наша сила. Реваншистам і олігархам - стоп!"

Самооборони Вінничини: "В єдності наша сила. Реваншистам і олігархам - стоп!"

Четвер, 2 липня 2015, 13:00

29.06.2015 р. у Вінниці відбулись анонсовані раніше загальні відкриті збори Вінницької обласної організації УНСО з нагоди 25-річчя заснування Української Міжпартійної Асамблеї (УМА), яка створена 30 червня 1990 р., згодом була перейменована на Українську Національну Асамблею (УНА) і поступово трансформувалась в національно-визвольний рух УНА-УНСО (а нині є офіційно зареєстрованою громадською організацією Українська Націоналістична Самооборона (УНСО) та політичною партією УНА-УНСО).

В наш складний час питання «Що робити?» поставлене кожним патріотом України, в першу чергу, собі – здатне трансформуватись в конкретну дію на благо українського народу і держави, що ми і могли спостерігати під час вінницького зібрання УНСО.

Урочисті заходи розпочались з внесення прапорів УНСО та «Самооборони Майдану» у Вінницькій області, спільним виконанням Гімну України та молитвою.

Головуючий на зібранні командир Вінницької крайової команди УНСО Сергій Чумак привітав присутніх з 25-ю річницею створення Української Міжпартійної Асамблеї, розповів про історію та славний бойовий шлях УМА-УНА-УНСО, та зокрема наголосив: «УНСО стала справжнім проявом самоорганізації населення. Без будь-якої підтримки владних структур громадяни незалежної держави намагалися застосувати свій потенціал на благо своєї ж держави. Як в Україні, так і поза її межами. І чи не пророчим було гасло УНА-УНСО про необхідність тримати фронт на Кавказі, щоб не тримати фронт в Криму? Пророчим. Тільки почули обрані… Тепер тримаємо і в Криму, і в Луганську, і в Донецьку. І тільки одне тішить – очі українського народу самі відкрились на те, хто нам брат, а хто ворог, хто дійсно друг, а хто хитрий жлоб, який мав і має нас за рабів німих, котрих любо визискувати. Ми не німі. І вже ніколи ними не будемо. Революція Гідності скроплена кров'ю наших Героїв, поля битви за європейські цінності на Сході України политі потом і кров'ю українців. Ми нарешті можемо говорити, що ми маємо політичну націю, яка, на превеликий жаль (а може щастя), народилась і визнана світом не внаслідок нашого вміння сіяти та будувати, а внаслідок нашого вміння воювати за свободу. Проте це також добре – тому що поважають в цьому світі не лише розумних і працьовитих, а в основному тих, хто спроможний та має волю і силу захистити себе та свої цінності.

Ми, як державники і націоналісти, чудово розуміли і розуміємо, що омріяна і здобута Державна Незалежність України була, є і буде під постійною небезпекою, так як імперські забаганки Кремля  не можуть розчинитись самі по собі – і тому підтвердження наша історія і наше сьогодення. Прикро, що і на початку 21-го століття замість побудови суспільства правди і добробуту – ми змушені, як і на протязі століть наші славні предки, зі зброєю в руках боронити територіальну цілісність України, її суверенітет і незалежність. Очевидно, що щаслива доля для українського народу не дається безболісно і без втрат. Як очевидно і те, що ми все одно переможемо. Як ворога зовнішнього, так і ворога внутрішнього.

І УНА-УНСО сьогодні в бою, як на передовій в складі підрозділів Міністерства Оборони України, так і в тилу. Проте, до нашої щоденної праці з підготовки бійців армії та територіальної оборони, волонтерства, охорони громадського порядку та державного кордону – добавляється ще одна надзвичайно важлива ділянка роботи – проведення якісної і результативної роботи по виборах до місцевих органів влади Вінницької області. Ми повинні чітко розуміти, що в той час, коли ми кинули всі сили на захист державності України – в тилу достатньо непродуктивних і ворожих, прямо реваншистських сил, які прагнуть скористатись тяжкою ситуацією в Україні, щоб укріпити свої позиції на рівні місцевого самоврядування. І продовжувати гнобити і визискувати простий народ. Ці пройдисвіти готові на все. Саме про них народ вірно мовить: «Кому війна, а кому мать родна».  Ми зобов’язані стати і тут на захист інтересів громади. І ми стали. Підписаний сьогодні Меморандум про співпрацю у Вінницькій області між УНА-УНСО та Самообороною Майдану та створення Координаційної ради патріотичних сил Вінниччини – є початком продовженням нашої попередньої діяльності на користь Держави і Українського Народу, є нашою відповіддю на виклики часу. Дана платформа патріотичних сил Вінниччини є платформою відкритою для всіх, хто є патріотом, хто є націоналістом, хто є державником і має бажання і сили прислужитись Українській Державі, Українському Народу, Вінницькій громаді.»

Керівник Обласного громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Самооборона Майдану» у Вінницькій області Андрій Книжник привітав присутніх з 25-ю річницею УНА-УНСО та виказав надію від імені всіх присутніх на те, що державність і патріотизм для українців є поняттями тотожними і нерозривними. Історія вчить – коли українці об’єднували свої зусилля задля досягнення мети – були історичні перемоги, була слава і воля. Однак тільки єдність зникала – приходили поразки і неволя. А тому нам сьогодні один шлях – об’єднувати патріотів у один кулак, та довести і собі і людям, що ми варті наших великих предків, що ми здатні і сьогодні відстояти державність України, перемогти ворога, відстоювати інтереси простої людини і громади щоденно та побудувати українське суспільство на засадах добробуту, права і правди.

В подальшому під час зборів зі звітами про роботу виступили представники районних і міських осередків, керівництво осередку та запрошені гості. Зокрема, керівник політичної референтури крайової команди УНСО Володимир Іващенко доповів присутнім про хід прийняття законодавства на підставі якого будуть проводитись вибори до місцевих органів влади, та механізми його застосування для приведення у владу патріотів і недопущення реваншу всяких «опозиційних блоків» та кланово-олігархічних угрупувань, політичної корупції. За всіх критичних обставин ми повинні не тільки прийняти саму активну участь в цих виборах, а й забезпечити широке представництво в органах місцевого самоврядування саме патріотів України.

Начальник штабу крайової команди УНСО Андрій Кошубський розповів про історію створення та діяльність навчального центру УНСО. І що прикметно, що власне ініціатива УНСО по підготовці бійців для ЗСУ втілена в життя самим УНСО – знайшла підтримку у влади, і на даний час це є спільний проект УНСО та Міністерства оборони України. Те, що ідеологічна і бойова підготовка бійців на базі УНСО є на найвищому рівні - є достойна служба 131-го окремого розвідувального батальйону ЗСУ на лінії бойового зіткнення, та підтвердили і неодноразові оплески присутніх, які так реагували на емоційний і змістовний виступ заступника начальника Навчального центру УНСО ім..Є.Коновальця з ідеологічних питань, позивний «Шаман»,  – Ми дух одвічної стихії, який повинен перемогти всю нечисть. Ми є господарями на своїй землі і ми повинні навести на ній порядок. Святий обов’язок кожного українця, де б він не був – стати на захист рідної землі, рідної домівки, своєї родини. Ми творимо нову армію, армію в котрій кожен воїн буде гордий своїм званням, де б він не служив. Ми не можемо миритися з того, що генерали, які втратили свою армію до цих пір сидять на зарплатах, що Аваков, тих «беркутів», які стояли проти нас на Майдані – через блок-пости зробив воїнами АТО, а наші друзі-добровольці, які повернулись додому 200-ми, не мають такого звання. І тому я вітаю це об'єднання, бо тільки об’єднавши свої зусилля ми зможемо вигнати путінську мразь з нашої землі та дати народу порядок і добробут. В нас немає іншого вибору. Ми або раби, або ми господарі на своїй Богом даній землі. В єдності наша сила!

Керівник Організаційного відділу обласного осередку Наталя Пульнікова звернула увагу присутніх на засади здійснення ефективної волонтерської діяльності та створення дієвих структур і об’єднань по забезпеченню діяльності бойових підрозділів УНСО та ЗСУ.

Виступаючі запрошені гості від «Самооборони Майдану» у Вінницькій області Борисенко, Заремба, Кіндзерська донесли присутнім всю правду про життя простої людини в глибинці області, про необхідність згуртування громадян в питаннях захисту прав і свобод гарантованих Конституцією України, об'єднання зусиль патріотів на майбутніх виборах до місцевих органів влади. Ми не повинні закривати очі на ті ганебні спроби старої номенклатури використати децентралізацію влади для побудови своїх містечкових «князівств». Яскравий приклад – останні події в Ямполі, які показують реальність даної загрози та необхідність її знищити радикально раз і на завжди.

Також у дружній і теплій атмосфері було відзначено подяками БФ «Чумацький шлях» та Вінницької крайової команди УНСО волонтерів та наших друзів, які самовіддано працюють на підтримку і забезпечення Добровольчого батальйону УНСО територіальної оборони Вінницької області, 131 ОРБ ЗСУ,  Навчального Центру УНСО та бійців інших підрозділів, які несуть службу на бойових позиціях в зоні проведення АТО. Під дружні оплески присутніх подяки справжнім патріотам України вручили Сергій Чумак та Наталя Пульнікова: Миколі «Добі» Бєлану, Анатолію Сидоренку, Ірині Шевченко, Людмилі Бобровській,  Івану Булику, Валентину Білінському, Сергію «Доку» Вітковському, Катерині Шевченко, Василю Кізці, Дмитру Опаріну, Барському благодійному фонду «Колос» та особисто Анатолію Колосу, Вінницьким бойовим бджолам та особисто Ларисі Полулях, Благодійному фонду «Об'єднання волонтерів Вінниччини», Виконавчому комітету Вінницької міської ради та особисто Олегу Панфілову, ОГФ з ОГП та ДК «Самооборона Майдану» у Вінницькій області, Об'єднанню «Самопоміч» у Вінницькій області. Щирі і добрі слова вдячності, взаєморозуміння і підтримка, навіть сльози від прочитаного Людмилою Бобровською вірша «На місячній доріжці – зустрілись дві душі» яскраво свідчать про те, що саме небайдужість українців і є запорукою нашого єднання і перемог.

Капелан крайової команди УНСО отець Віктор висловив своє бачення духовного єднання українців-патріотів, засад переможного руху на шляхах побудови сильної і незалежної Української Держави, та повідомив присутнім про започаткування громади Преподобних князів Острозьких, закладення Хреста на місці будівництва Храму, який стане у Вінниці місцем для спільної молитви та підтримки воїнам АТО.

Також командир Вінницької крайової команди УНСО Сергій Чумак довів присутнім наказ командування Української Націоналістичної Самооборони по особовому складу про присвоєння старшинських та під старшинських звань.

Як і належить дієвим людям, на урочистих відкритих зборах з нагоди 25-ї річниці УМА також, крім походу в історію та звітів про сьогодення – подумали і про майбутнє: керівником Вінницької крайової команди УНСО Сергієм Чумаком та керівником Обласного громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Самооборона Майдану» у Вінницькій області Андрієм Книжником підписано «Меморандум про об'єднання та співпрацю патріотичних сил Вінниччини», зібранням було прийнято спільну заяву до українців і вінничан про поточну ситуацію в Україні та на Вінниччині, та проголошено про створення Координаційної ради патріотичних сил Вінниччини, в якій зокрема йдеться: «виходячи з загроз сьогодення, та усвідомлення необхідності боротьби із зовнішнім і внутрішнім ворогом, необхідності забезпечення, охорони та реалізації прагнення українського народу до побудови демократичного суспільства за європейськими стандартами соціального захисту і права -  ОГФ з ОГП та ДК «Самооборона Майдану» у Вінницькій області, та УНА-УНСО Вінниччини 29.06.2015 р. підписали Меморандум про об'єднання та співпрацю патріотичних сил Вінниччини, основним завданням якого є створення системи дієвого захисту надбань Революції Гідності, охорони громадського порядку і державного кордону, забезпечення дотримання прав і свобод громадян, в тому числі реалізації права на чесні вибори через подолання політичної корупції та можливості ефективної протидії ставленикам кланово-олігархічних кланів та реваншистам минулої злочинної влади.

Ми розуміємо, що досягти таких святих і справедливих цілей можливо виключно через об'єднання всіх свідомих патріотичних сил Вінниччини, а тому повідомляємо про створення Координаційної ради патріотичних сил Вінниччини, та запрошуємо до співпраці патріотів. РАЗОМ МИ СИЛА! РЕВАНШИСТАМ І ОЛІГАРХАМ – СТОП! СЛАВА УКРАЇНІ!»

Фактично сталось те, що дійсно є вимогою часу – патріоти з однаковим баченням засад державного будівництва та реформування суспільних відносин, на практиці показали механізм для ефективного об'єднання патріотичних сил задля вирішення, на своєму рівні, як глобальних проблем пов'язаних з укріпленням обороноздатності країни, так і по питаннях територіальної оборони та взаємодії з правоохоронними органами і Державною прикордонною службою, так і по питаннях боротьби з політичною корупцією, що напередодні чергових виборів до місцевих органів влади є надзвичайно важливо. Практично, УНА-УНСО, як політична сила, надала патріотам Вінниччини своєрідну відкриту платформу для того, щоб вони змогли прийняти участь в місцевих виборах та провести до органів влади дійсно достойних людей, які будуть служити громаді, а не кланово-олігархічним та реваншистським інтересам 5-ї колони.

Відеосюжет з події: 

Інформація надана прес-центром Крайової команди УНСО Вінничини
 

Інформаційний центр УНСО нагадує, що в ці дні відбулась ціла низка урочистих подій та пам'ятних заходів в різних куточках України, організованих регіональними осередками Української Націоналістичної Самооборони УНСО. Зокрема серед них - урочисте прийняття присяги добровольцями 131 ОРБ в Маріуполі, та освячення відновленого хреста з могили Степана Бандери, поминальна панахида за захиблими на сході УНСОвцями та вишкіл для молоді на Тернопільщині.

На Київщині відбулось урочисте відкриття меморіалу бійцям Окремого Запорізького загону армії УНР, подарованого громаді активістами Української Націоналістичної Самооборони. 

Активісти Львівського осередку УНСО організували поминальний молебен за загиблими під час проведення АТО львівянами на Личаківському кладовищі та взяли участь у всенародному віче на честь 74-ої річниці проголошення Акту відновлення Української Державності на площі біля Ратуші у Львові.

Українська Націоналістична Самооборона Рівненщини організувала благодійний патріотичний концерт для молоді на центральній площі міста. 

В день народження УНА – Житомирська обласна організація УНСО вирішила вшанувати пам'ять полеглих побратимів за волю України, хлібом та свічою зібравшися біля козацького меморіалу в селі Ворсівка та підписанням меморандуму про об'єднання патріотичних сил Малинщини.

Ще більше повідомлень про відзначення 25-річчя УНА з інших регіональних осередків та про інші, не менш важливі події, читайте у Новинах на нашому сайті.