У Черкасах перейменували провулок на честь Руслана Зайченка

У Черкасах перейменували провулок на честь Руслана Зайченка

Четвер, 28 квітня 2016, 10:45

 У Черкасах один із провулків перейменували на честь уродженця міста Бар, політичного в'язня, одного з лідерів УНА-УНСО Руслана Зайченка, повідомляє region.unn.ua.

Було завершено перейменування вулиць та провулків в Черкасах. Так, провулок Гайдара перейменовано на Руслана Зайченка.

З 10 років Руслан Зайченко жив у Черкасах, закінчив міську школу №5. Восени 1989 став одним із фундаторів Черкаської обласної організації СНУМ. У червні 1990 обраний головою Черкаської обласної організації Української Міжпартійної Асамблеї (з вересня 1991-го — Українська Національна Асамблея — УНА).

У 1992 році брав участь у "поїзді дружби" до Криму. Воював під час молдавсько-придністровського конфлікту на боці Придністров'я, як стрілець УНСО ПМР.

Руслан Зайченко був одним із керівників акції "Україна без Кучми" на Черкащині, виступав координатором охорони наметового містечка в Києві. Відбував покарання за сфабрикованою справою "9 березня". Рішенням Парламентської Асамблеї Ради Європи у вересні 2003 визнаний політв'язнем. Був керівником охоронних підрозділів Помаранчевої революції.

 Указом Президента України нагороджений орденом "За мужність" III ступеня. Урядом Придністровської Молдавської Республіки нагороджений медаллю "Захисник Придністров'я".

Руслан Зайченко помер 11-го липня 2011-го року в  Києві на сорок восьмому році життя. Причиною смерті став тромб, що відірвався. Руслан Петрович також проходив лікування від онкологічних захворювань, пережив низку хірургічних операцій. 13-го липня 2011-го року на міському цвинтарі Черкас відбулось урочисте поховання члена проводу Української Національної Асамблеї.

Інформаційний центр УНСО