Україна посіла 107-е місце в рейтингу свободи преси

Україна посіла 107-е місце в рейтингу свободи преси

Четвер, 21 квітня 2016, 15:00
В оприлюдненому міжнародною організацією «Репортери без кордонів» рейтингу країн за свободою слова Україна посіла 107-ме місце з 180-ти, піднявшись на 22 позиції. Було відзначено, що рівень свободи слова в Україна за 2015 рік сильно впав, але тенденції поточного року є позитивними. Таким чином Україна за рік піднялася з 129-го місця на 107-е, повідомляє «Радіо Свобода». 
 
Основною проблемою для ЗМІ по всьому світу, на думку членів правозахисної організації, є їх монополізація. Олігархи скупають телеканали та різноманітні видання та чинять на них тиск, змушуючи публікувати лише вигідну інформацію для бізнес-інтересів власника. Також проблемою є постійний тиск на засоби масової інформації зі сторони урядів.
 
Щодо Росії, то на її території вплив кремля на мас-медіа призвів до падіння на 148-му сходинку. При цьому США займають 41-е місце. А найбільш привабливими для репортерів стали Данія, Норвегія, Нідерланди, Нова Зеландія та Фінляндія. Серед пострадянських республік найбільшою свободою слова виділяється Естонія, яка посіла 14-те місце. Негативну тенденцію показали такі країни, як Туреччина, Польща, Єгипет та Таджикистан. Останній виділяється найбільшим регресом через те, що на думку правозахисників президент Емомалі Рахмон прикриваючись контртерористичними діями обмежує свободу слова та бореться з інакомислячими. Найгірша ж ситуація спостерігається в Китаї, Північній Кореї, Еритреї, Туркменістані та Сирії.
 
Інформаційний центр УНСО