УНА-УНСО вшанувала славетних пращурів Івана Гонту та Максима Залізняка

УНА-УНСО вшанувала славетних пращурів Івана Гонту та Максима Залізняка

Понеділок, 7 грудня 2015, 12:00

В Умані на Черкащині 05 грудня 2015 р. відбулися урочисті заходи з нагоди освячення пам’ятника Івану Гонті та Максиму Залізняку, славетним ватажкам Коліївщини, народно-козацького повстання 1768-1769 рр. проти феодального рабства та чужинського панування.

В Хресній ході та урочистих заходах  прийняли участь представники козацтва, патріотичних організацій України, а також учасники бойових дій в АТО. УНА-УНСО, зокрема, була представлена делегаціями від Києва, Вінничини та Черкащини.

Колона з більш, як 500 учасників, пройшла Хресною ходою по Умані від пам’ятного Хреста на честь 225-ї річниці Коліївщини, що встановлений на місці де об’єднались загони Гонти і Залізняка (це сьогодні біля Уманського національного університету садівництва),  до пам’ятника Гонті і Залізняку, де і відбулося освячення.

Лунав Гімн України. Лунала молитва за Україну. Лунали слова вдячності, лунали заклики пам’ятати героїв українського народу, як набат гриміли постріли козацької гармати. І все, що відбувалось, якось переносило містки між далеким минулим, та сьогоденням, і звучало, як пересторога – український народ у всі часи народжував героїв здатних боронити свій народ від всіх негараздів і напастей.  

Інформаційний центр УНСО